Kategoriler
Blog

Çanakkale Prefabrik Ev ( ÇELİK- PREFABRİK)

Çanakkale ve Asos ( Assos ) civarında prefabrik ev satın almak istiyorsanız makalemizi sonuna kadar okumanızda fayda var. Çanakkale yüzölçümünün yarısından fazlası ormanlarla kaplıdır ve alan genellikle tarıma elverişlidir. İklim ve hava koşulları yaşamaya çok uygun olduğu için böyle bir bölgede prefabrik bir binaya sahip olmak en iyi seçeneklerden biri olacaktır. Prefabrik evler her yere yerleştirilebilen, her iklime uygun, dayanıklı ve uzun süre kullanılabilen yapılardır. Bir prefabrik çelik evin ömrü yaklaşık 30-40 yıldır, ancak gerekli bakım tamamlandıktan sonra süre daha uzun olacaktır.

Çanakkale’de bir prefabrik evin fiyatı neye çıkar bunu yazımın devamında bahsedeceğim bu fiyat durumu binanın yapılacağı arsanın büyüklüğü, tek katlı mı yoksa iki katlı mı olduğu gibi soruların cevaplarına göre belirleniyor. Çanakkale, doğal çevresi olan ve betonarme yapılara dayanıklı bir şehirdir. Böyle bir ortamda yaşamak için yeşil binalar gereklidir. Prefabrik evler hem çevreye hem de insana zarar vermediği için Çanakkale gibi doğal güzellikleri ile ünlü şehirlerde sıklıkla tercih edilmektedir.

Çanakkale Prefabrik Ev Seçimi Hangi İlçelerde Yapılabilir?

Konumuzun başında da bahsettiğim gibi Çanakkale merkez ve bağlı ilçeleri yeşil ve doğanın buluştuğu bir yerdir. Yazın şehrin karmaşasından uzaklaşarak kafa dinlemek ve tatil yapmak için muhteşem güzelliklere sahiptir. Eğer tatil yapmak için bir otel veya kalacak yeriniz yok ise çanakkale merkez veya ilçelerinde prefabrik ev almak veya yaptırmak oldukça mantıklıdır.

asos prefabrik ev firmalari

Genellikle Çanakkale’nin en çok tercih edilen ilçesi olan Asos (Assos)’ da prefabrik ev uygulamalarına sıklıkla karşılaşabilirsiniz. Çünkü bu ilçenin doğası ve denizi mükemmeldir. Tabi bu ilçenin dışında da şu ilçelerde prefabrik yapılar düşünebilirsiniz.

 • Ayvacık.
 • Bayramiç
 • Biga.
 • Bozcaada
 • Çan
 • Eceabat
 • Ezine
 • Lapseki
 • Gelibolu
 • Ezine
 • Yenice

İlçe tercihi tamamen sizin sevkinize ve ulaşım şartlanıza kalmış. Eğer bu ilçelerden birinde prefabrik veya çelik yada konteyner eve ihtiyacınız var ise bizlerle iletişim kurabilirsiniz.

Prefabrik Ev Çanakkale İçin Hangi Modelleri Tercih Edilebilir?

Kendinize ait müstakil bahçesi olan şık ve modern bir tasarıma sahip ev sahibi olmak istiyorsanız prefabrik evler sizin için biçilmiş kaftan. Üstelik tüm tasarımı da size ait olacaktır. Prefabrik ev yapım aşamasından önce bunları netleştirmelisiniz. Aile yapınıza ve zevkinize göre şu modelleri incelemenizde fayda var.

Gördüğünüz gibi seçenekler oldukça fazla firmamıza ulaştığınızda müşteri temsilcilerimiz sizlere her konuda detaylı bilgi verecek ve tasarımınıza ait detaylar sizlerle paylaşılacaktır.

Çanakkale’de Prefabrik ve Çelik Ev Fiyatları Ne Kadar?

Çanakkale Assos civarında ve çevre ilçelerde prefabrik ev fiyatları sizin aranıza veya evin çift yada tek katlı tercihine göre değişmektedir. Çanakkale, doğal çevresi olan ve betonarme yapılara yer vermeyen yada buna direnmekte olan bir şehir diyebiliriz. Böyle bir ortamda yaşamak için yeşil binalar gereklidir. Prefabrik evler hem çevreye hem de insana zarar vermediği için Çanakkale gibi doğal güzellikleri ile ünlü şehirlerde sıklıkla tercih edilmektedir.

Modern tasarımda üretilen prefabrik yapıların metrekareleri, kalitesi ve avantajları fiyatın temeli olarak kabul edilmektedir. Kullanışlı tasarımlara sahip bu yapıların fiyatı 60.000 TL’den başlayıp 70.000 TL’ye kadar çıkıyor ve eklenen özelliklere göre fiyat yükseliyor. Genellikle bir avuç insan içinde satılan prefabrik evler, gürültülü şehir hayatından uzak yaşamak isteyenlerin ilk tercihi oluyor. Ancak prefabrik ev seçmenin en önemli nedenleri bununla da sınırlı değil. Her türlü iklime uygun, korumalı ve ekonomik fonksiyonel yapılar prefabrik yapılara geçiş için en iyi nedenlerdir.

ÖRNEK OLARAK ;

Tek Katlı 73 m2 bir prefabrik ev fiyatı 75.000 TL + KDV dir. ( Güncel Fiyat alınız.)

Çift katlı 110 m2 bir prefabrik ev fiyatı ise 150.000 TL + KDV dir. ( Güncel Fiyat alınız )

Çanakkale Bölgesi Haricinde Her Bölgeye Prefabrik Ev Yapılabilir Mi?

Firmamız sadece Çanakkale bölgeleri değil Türkiye’nin her ili ve ilçesine prefabrik yapılar yapmaktadır. Prefabrik evler için arsanızın bulunduğu ile yerinde hizmet vermekteyiz.

Asos Civarında Prefabrik Ev Yaptıracağım, Yapım Ortalama Kaç Gün Sürer?

Bu duruma kesin olarak cevap veremesek bile bir örnekle açıklamak gerekirse, 100m2 bir prefabrik ev imalatımızın durumuna göre yaklaşık 10-15 gün kadar maksimum bir süre almaktadır.

Daha fazla detay için bizlere iletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir